Založené v roku 1969
Založené v roku 1969

Na Japonskom nebi vyšla žiarivá hviezda, značka s tisíckou sŕdc SENCOR.

Prečítajte si o histórii značky


Spätný odber
Spätný odber Ekologickú likvidáciu vášho nepotrebného zariadenia nechávame na naozajstných odborníkoch. Starý spotrebič nepatrí do koša. Zlikvidujte ho ekologicky a myslite na prírodu aj vy.

Ekologická likvidácia odpadu


Navrhovanie produktov podľa potrieb zákazníkov | Poskytovanie kvalitných, miestne lokalizovaných produktov | Spoľahlivosť a dôvera

1-670.jpg

20 rokov pred...

Príbeh značky SENCOR sa začal písať už viac ako dvadsať rokov pred jej vznikom. Japonsko riešilo otázku, ako naštartovať vojnou zdevastovanú ekonomiku a jednou z ciest sa ukázal štátom mohutne podporovaný nákup know-how z USA a Európy, do ktorého Japonci investovali viac ako miliardu dolárov. 1-1-1.pngNa japonskom nebi vyšla žiarivá hviezda – elektronika. K predvojnovým firmám (Panasonic, Hitachi, Sharp) sa začali pridávať nové – Sony, Akai, Sanyo, Aiwa a v roku 1969 tiež SENCOR. A práve koniec šesťdesiatych rokov, obdobie revolučných zmien na celom svete, znamenal zásadný zvrat aj pre Japonsko a jeho elektronické firmy. Dovážané technológie prestali stačiť, dostavil sa útlm a úlohou dňa bol revolučný nástup vlastného vývoja a výskumu, objavenie nových technológií, nových produktov. Japonský technologický zázrak mohol začať.

Rok 1969

Spisovateľ Rob Kirkpatrick označil rok 1969 za „Rok, ktorý zmenil všetko.“ Američania sa prechádzali po Mesiaci, Rusi dobyli Venušu. Zrodil sa internet – prvý počítač bol pripojený k sieti. Prvýkrát bolo transplantované umelé srdce. Zúrila vojna vo Vietname a spontánne demonštrácie proti nej silneli a vyvrcholili na festivale vo Woodstocku.1-2-2.png

Zrodil sa punk.

…A práve v týchto dejinných súvislostiach, v nepokojnej a revolučnej dobe, vzniká v Japonsku SENCOR. Značka s tisíckou sŕdc (SEN japonsky 1000, COR latinsky srdce), v ktorej všetci musia dať do svojej práce celé srdce, pretože inak sa v tejto dobe uspieť nedá. K tradičnej japonskej disciplíne, pracovitosti a perfekcionalite sa pridalo aj odvážne srdce, túžba a jasná vízia. V logu sa objavilo malé červené slnko (písmeno „O“). V krajine vychádzajúceho slnka, v Japonsku, to je jeden z najvypovedajúcejších symbolov. Pre SENCOR bola však táto „červená bodka“ zároveň záväzkom: „Kvalita našich výrobkov bude čoskoro porovnateľná s úplnou svetovou špičkou“ (tú vtedy predstavovala firma Blaupunkt s legendárnou modrou bodkou v logu).

2-670.jpg
70. a 80. roky

2-1.pngV sedemdesiatych rokoch svetom zmietala ropná kríza, ale japonské elektronické firmy stúpali strmo nahor. SENCOR bol jednou z nich. Od začiatku bolo jasné, že je to značka, ktorá vie, čo chce. Kvalita bola v oblasti elektroniky úplnou nutnosťou, SENCOR k nej ale cieľavedomo pridával ďalšie atribúty – novátorstvo a šírku sortimentu, neopozeraný a originálny dizajn, farebnú škálu, unikátne vlastnosti a dostupnosť, pretože SENCOR od začiatku smeroval k ľuďom a nie k zberateľom a snobom. Značka začala exportovať do celej Ázie a Európy a postupne svoj trhy rozširovala na všetkých päť kontinentov. Kazetové magnetofóny a autorádiá SENCOR sa stali hitom najprv vo Veľkej Británii a čoskoro aj v celej Európe. Najväčším vývojovým triumfom SENCOR bol vôbec prvý a v mnohom prelomový viacstopý stereo magnetofón uvedený na trh už v roku 1972. Vývojári SENCOR čoskoro prichádzajú s ďalšími prevratnými technológiami, s funkciou „Reverse“ na kazetových magnetofónoch, s dvojitým kazetovým magnetofónom schopným nahrávať, alebo s Mobile Hi-Fi – jedným z prvých prenosných Hi-Fi systémov vybavených systémom Dolby NR® pre redukciu šumu pri nahrávaní. Európe SENCOR predstaví aj nový prístup k autorádiám a predovšetkým úplnú novinku – autorádiá s kazetovým prehrávačom.

Technológie ale u SENCOR od samého počiatku neboli jediným cieľom. Tým ďalším bolo už spomínané srdce. Ľudia mali mať z produktov SENCOR predovšetkým radosť. Preto bolo podstatné, aby maly pôvodný a zaujímavý dizajn, boli užívateľsky priateľské a intuitívne a neuspokojovali sa s chladnou eleganciou, naopak, aby prinášali do života farby a umožňovali individualizáciu a vytvorenie vzťahu medzi človekom a technikou. SENCOR mal vtedy heslo – Prečo by človek nemohol mať svojich elektronických pomocníkov rád? A toto heslo má dodnes.

90. roky

V deväťdesiatych rokoch sa SENCOR stal firmou európskou. Je riadený z Európy, svoje produkty vyrába v Ázii aj v európskych krajinách, ale srdcom ostal, ako inak, Japoncom. SENCOR sa stále hlási k tomu najlepšiemu z tradícií japonského technologického zázraku a dôsledne rozvíja všetky zámery zakladateľov značky. Svet sa zmenil, zmenšil, ale vízia a túžby ostali rovnaké. Japonská tradícia a kvalita a európske obchodné myslenie, to je dnes len základ smerovania značky SENCOR. Do popredia sa znovu dostáva srdce. A ak niekto tvrdí, že emócie nemajú v biznise čo robiť, hlboko sa mýli.

3-670.jpg

Súčasnosť

SENCOR dnes vsádza na niekoľko trendov a práve tým je na svetovom trhu výnimočný. V prvom rade je to šírka sortimentu. Tak ako v Japonsku v sedmdesiatych rokoch, tak aj na počiatku tretieho tisícročia po celom svete (SENCOR dnes dodáva svoje výrobky do viac ako 25 krajín sveta) reaguje SENCOR na každý podnet, ktorý súčasný život prináša a neustále rozširuje portfólio svojich výrobkov, ktorých je dnes už viac ako tisíc v šiestich sortimentných skupinách (spotrebná elektronika, tablety a telefóny, kancelárska technika, autoelektronika, kuchyňa, domácnosť, zdravie a krása) a mesiac čo mesiac pribúda niekoľko nových. A tak zatiaľ čo ostatné značky o inováciách neustále hovoria, SENCOR ich pravidelne premieta do svojej ponuky.

konvice.pngRovnako podstatný je dizan. Výrobkov samotných aj ich obalov. U niektorých skupín výrobkov ponúka SENCOR bezkonkurenčne najširšiu farebnú škálu, navyše dokonale zladenú, takže ak si niekto kúpi desať rôznych spotrebičov napríklad fialovej farby, môže si byť istý, že dostane úplne rovnaký odtieň. SENCOR sa rozhodol skoncovať s nudnými a konzervatívnymi bledými kuchyňami a bytmi. Vnáša do nich farbu a individualitu. Každý sa môže prejaviť už tým, akú farbu si vyberie. Tu sa rodí ten vzťah medzi človekom a jeho elektronickým pomocníkom a utužuje sa funkčnosťou, jednoduchým ovládaním a skvelým servisom. A samozrejme aj dostupnosťou, pretože v cenovej politike razí SENCOR pravidlo: Kvalita za zodpovedajúcu cenu – ani cent navyše! Tiež obaly výrobkov sú netradičné a individualizované. Na obale jednoducho vidíte presne ten výrobok, ktorý je vnútri, vrátane jeho presnej farebnosti.


Sencor Europe - Prevádzka webu, obmedzenie zodpovednosti
Hoci sme vynaložili veľké úsilie na zabezpečenie správnosti informácií na týchto stránkach, Sencor Europe za ne nepríjmá akúkoľvek zodpovednosť. Materiály môžu obsahovať nesprávne informácie alebo typografické chyby. Týmto potvrdzujeme, že spoliehanie sa na akúkoľvek informáciu, prehlásenie alebo poznámku je len na vaše riziko.
Používaním tohto webu dávate Váš súhlas s vyššie uvedenými skutočnosťami.


Otvoriť galériu