Kde kúpiť
Späť k Starostlivosť o vlasy

Žehličky na vlasy

Krútia sa vám vlasy? Žehličky Sencor vám ich pohodlne a rýchlo narovnajú. Unikátny dizajn umožňuje aj tvarovanie kučier, vaše vlasy teda budú vzbudzovať zaslúženú pozornosť. Vybrať si môžete z niekoľkých farebných kombinácií.

Žehličky na vlasy

Vyberte filter
Zoradiť podľa
Predvolený

UPRESNIŤ HĽADANIE

Odstrániť všetky filtre
Teplota

Ionizér

Naparovanie

Mokré vlasy

Automatické vypnutie

Ukázať výsledky

5 moderných funkcií Sencor žehličiek na vlasy

 
Žehličky na vlasy Sencor ponúkajú perfektné výsledky či už máte krátke, stredne dlhé alebo dlhé vlasy. Sú doplnené mnohými modernými funkciami, ktoré zlepšujú finálny efekt žehlenia. 
Žehlička na vlasy Sencor vám umožní zmeniť váš vzhľad podľa chuti. Vaše vlasy vzládne rýchlo a efektívne vyhľadiť do hladkého účesu, natočiť do jemných plážových vĺn alebo vytvoriť drobné kučierky. Vďaka vymeniteľným nadstavcom, ku ktorým patrí kulmový nadstavec, krepovačka či vyhrievaná kefa si s ňou vytvorí účes podľa nálady. 
 
Žehličky na vlasy Sencor ponúkajú množstvo inovatívnych funkcií, ktoré uľahčujú manipuláciu, oblushu žehličky a taktiež minimalizujú prepaľovanie a ničenie vlasov. Predstavujeme vám 5 moderných funkcií Sencor žehličiek na vlasy, vďaka ktorým budete mať vlasy ako zo salónu. 
 

1. Menej lámavosti a menej poletujúcich vlasov vďaka funkcii ionizácie

Pri žehlení vlasov vytvára žehlička Sencor blahodarné záporné ióny, ktoré rovnomerne distribuujú po celom prameni vlasov a neutralizujú kladne nabité ióny obsiahnuté vo vlasoch. Záporné ióny majú schopnosť uzavrieť vlasovú kutikulu a ochrániť vlhkosť, vďaka čomu sú vlasy lesklejšie, poddajnejšie a majú celkovo zdravší vzhľad. 
Funkcia ionizácie tiež pôsobí proti krepovateniu a elekrizovaniu. Je vhodná pre ženy so suchými, jemnými alebo vlasmi bez života. Sencor žehličky na vlasy s funkciou izonizácie nájdete v protuktovej kategórii 
Sencor žehličky na vlasy

2. Parná funkcia si poradí s nepoddajnými vlasmi

Parná funkcia minimalizuje teplotný šok, zmierňuje vplyv vysokých teplôt na vlasy a urýchľuje celý proces žehlenia. Postará sa o šetrné a efektívne uhladenie aj veľmi nepoddajných vlasov. Navyše para počas žehlenia minimalizuje trenie vlasov pri dotyku a doštičkami, čím sa znižuje vznik statickej elektriny. Okrem toho sa postará aj o dokonalú hydratáciu vlasov. Táto funkcia je vhodná pre silné, suché alebo kučeravé vlasy. 
 

3. Funkcia nastavenia teploty pre každý typ vlasov

Každý z nás má jedinečný typ vlasov. Dlhé, krátke, jemné, husté, kučeravé alebo rovné. Práve z tohto dôvodu majú niektoré modely žehličiek Sencor nastaviteľnú teplotu, ktorú môžete vidieť na podsvietenom digitálnom displeji. 
Nižšie teploty sú ideálne pre jemné a tenké vlasy. Vyššie teploty si poradia so silnými vlasmi. Všeobecne platí, čím viac sú vaše vlasy poškodené alebo jemné, tým nižšiu teplotu by ste mali použiť. Rozsah teplôt sa všeobecne pohybuje v rozmedzí od 100 do 240°C. Teplotu je možné nastaviť za pomoci stupňov, ktorý je zvyčajne 3 až 6. Viete aká je optimálna teplota pre daný typ vlasov? 
  • 100°C - 140°C - šetrné teploty pre krehké a slabé vlasy
  • 140°C - 160°C  - postačujúce pre jemné a tenké vlasy 
  • 160°C - 180°C - ideálne pre normálne vlasy
  • 180°C - 240°C - vyššie teploty si poradia so silnými a pevnými vlasmi


 

4. Už žiadne spálené vlasy s funkciou uzamknutia teploty

Táto funkcia sa postará o uzamknutie nastavenej teploty, takže počas manipulácie nedôjde k nechcenému prepnutiu teploty. 

Okrem tejto funkcie disponujú žehličky na vlasy Sencor termoizolačným zakončením, takže sa pri manipulácii nepopálite. Konce žehličky sú aj počas používania chladné. 

5. S funkciou nahrievania môžete začať styling vlasov takmer okamžite

Ak si vlasy žehlíte pravidelne a potrebujete si ich upraviť čo najrýchlejšie, doba nahriatia hrá dôležitú úlohu. Pri modeloch s nižším výkonom môže nahriatie trvať niekoľko minút. Tie najvýkonnejšie modely žehličiek Sencor však budú pripravené na použitie v priebehu niekoľkých sekúnd. 
  • Čas nahriatia na teplotu 180°C trvá 1 minútu. 
  • Čas nahriatia na teplotu 230°C docieli žehlička Sencor už za 2 minúty.
Niektoré modely žehličiek na vlasy Sencor boli navrhnuté aj pre použitie na vlhkých vlasoch. Nie je teda potrebné vlasy po umytí vysúšať. 

Pre zdravie vlasov je dôležitá aj voľba materiálu žehliacich plôch

Materiál žehliacej plochy žehličky výrazne ovplyvňuje efektivitu i čas žehlenia. Vďaka vhodne zvolenému povrchu žehličky docielite správnu starostlivosť o vaše vlasy. Práve preto odporúčame vyberať materiál žehliacej plochy žehličky podľa typu vašich vlasov.
 
Keramika - žehličky s keramickým povrchom sú vhodné pre všetky typy vlasov. Umožňujú veľmi rýchle zahriatie a udržujú rovnomernú teplotu po celej ploche. Doštičky z keramiky sú hladké, a preto po vlasoch dobre kĺžu a  počas žehlenia ich mechanicky nepoškodzujú. 
 
Turmalín - po zahriatí vytvára elektrické pole záporných iónov, čím udržuje vo vlasoch vlhkosť a lesk, bráni ich krepovateniu i elektrizovaniu. Jeho hlavnou prednosťou je, že dokáže znížiť teplotu žehliacich plôch, čím zaisťuje maximálne šetrné žehlenie s najmením poškodením. Dobrý efekt dosahuje aj pri nižších teplotách, preto je ideálnou voľbou pre jemné, tenké a krehké typy vlasov. 
 
Titan - titánové žehličky Sencor sú najľahšie, najtrvanlivejšie a dosahujú najvyššie teploty. Vďaka rovnomernému a rýchlemu nahriatiu žehliacej plochy zaisťujú lepšiu sklznosť po vlasoch bez nežiaduceho spálenia. Titánový povrch je vhodný pre silné, hrubé a husté vlasy, ktoré idú ťažšie vyrovnať. 
 
Teflon - doštičky z teflónového povrchu sa najrýchlejšie zahrievajú a sú veľmi šetrné, pretože chránia vlasy pred vysokými teplotami počas žehlenia. Pýšia sa hladkým sklzom bez zachytávania a bránia pripaľovaniu rôznych stylingových prípravkov na žehliacu plochu. 
 
Pri žehličkách Sencor máte istotu, že takmer každý model pracuje s infračerveným nahrievaním, vďaka ktorému je žehlenie vlasov maximálne šetrné. Infračervené svetlo preniká hlboko do vlasov, pričom neostáva na ich povrchu. Vlasy vďaka tomu pôsobia nielen živšie, ale nedochádza ani k dehydratácii pokožky hlavy. 
Zrušiť
máte v porovnávanie -
Porovnať